Brak danych.
Zapewne studiował w młodości w Italii. W trakcie podróży edukacyjnej z Radziwiłłami jako ich preceptor zapisał się do metryki uniwersyteckiej w Padwie (czerwiec 1607).
Jako obyty w Italii ksiądz katolicki (w 1595 roku był w Neapolu ze Stanisławem Reszką - agentem królewskim) został mianowany opiekunem synów Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła "Sierotki" podczas ich studiów zagranicznych. Z powodu odesłania ich wcześniejszych preceptorów (Melchiora Ditiusa i Łukasza Felicjana Massalskiego) wraz z Marcinem Żagielem mieli zająć się ich edukacją podczas podróży do Italii. Razem z Żaglem w 1606 roku przybyli do przebywających z Augsburgu braci Jana Jerzego, Albrychta Władysława i Krzysztofa Mikołaja Radziwiłłów. Do tej misji polecał szczególnie Massalski. Dnia 17 marca 1606 roku wyruszyli do Italii. Po przybyciu do Werony 27 czerwa Żagiel wraz z najmłodszym Radziwiłłem udał się do Bolonii, a Krzycki wraz z Janem Jerzym i Albrychtem Władysławem udali się do Mediolanu, gdzie przebywali dwa miesiące (czerwiec-wrzesień 1606). Potem ruszyli do Genui, Piacenzy, Cremony, Mantui i Bolonii (wrzesień 1606). Z Bolonii udali się do Florencji. Wrócili potem do Rzymu, gdzie spędzili ostatnie miesiące 1606 roku. W nowym roku udali się do Neapolu i na Maltę, skąd w marcu 1607 powrócili do Neapolu. W kwietniu powrócili do Rzymu, a Krzycki po liście od ojca podopiecznych zarządził powrót na Litwę. Odwiedzili jeszcze Loreto, Bolonię, Wenecję, Padwę i Wiedeń. W lipcu 1607 byli już na Litwie.
Był proboszczem grodzieńskim, scholastykiem wileńskim (1616).
Żył w XVI-XVII wieku.
I RP edu
Projekt „Społeczne i kulturowe uwarunkowania edukacji w Rzeczypospolitej XVI–XVIII wieku” (nr rejestracyjny 2bH 15 0122 83), realizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” w latach 2016–2019, ma na celu ukazanie idei edukacyjnych i programów kształcenia oraz instytucji związanych z edukacją w kontekście przemian społecznych i kulturowych dokonujących się w Europie i Rzeczypospolitej doby nowożytnej.