EDUKACJA RZECZPOSPOLITEJ OD XVI DO XVIII WIEKU

Piotr Kamiński/Kamieński

Ur. 1650 Ruś
Zm. brak danych

Dane rodziców

Brak danych.

Wychowanie i wykształcenie

Przyjęty do klasy retoryki kolegium jezuickiego w Pradze 26 maja 1669 roku, mieszkał w konwikcie św. Bartłomieja. Studiował filozofię w klasie logiki Uniwersytetu Karola-Ferdynanda w Pradze (1669), znał języki polski, niemiecki, ruski i włoski. Studiował w Pradze z nadania stypendialnego metropolity kijowskiego Józefa Welamina Rutskiego

Etapy kariery dot. edukacji

Fakty z życia osobistego

Żył w XVII wieku.


Bibliografia

Podmiotowa

  1. Archiwum Narodowe Republiki Czeskiej, Praga, JS CXLI/2, Copia epistola Reverendissimus Generalis Ordinis Sancti Basilii 1669.

Przedmiotowa

  1. A.V. Florovský, Čeští Jesuité na Rusi, Praha, 1941.
  2. R. Czupryk, Eparchia przemyska na pograniczu polsko-ruskim (XIV-XVIII w.), Rys historyczny, Prace Historyczno-Archiwalne, 11, 2002.

I RP edu

O projekcie

Projekt „Społeczne i kulturowe uwarunkowania edukacji w Rzeczypospolitej XVI–XVIII wieku” (nr rejestracyjny 2bH 15 0122 83), realizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” w latach 2016–2019, ma na celu ukazanie idei edukacyjnych i programów kształcenia oraz instytucji związanych z edukacją w kontekście przemian społecznych i kulturowych dokonujących się w Europie i Rzeczypospolitej doby nowożytnej.

© 2024 Polskie Towarzystwo Historyczne. Wykonanie ecomme.pl