Brak danych.
Studiował w Akademii Krakowskiej, gdzie zdobył stopień bakałarza filozofii (1577). Następnie był alumnem Collegium Germanicum w Rzymie. Promowany na doktora teologii w rzymskiej Sapienzy. Zapisał się także na uniwersytet w Padwie (1595).
Został wybrany opiekunem podróżnym i guwernerem Andrzeja Opalińskiego - starościca wielkopolskiego, późniejszego biskupa poznańskiego, syna Andrzeja, kanclerza wielkiego koronnego. Razem z Opalińskim wyruszyli na studia do Italii, gdzie po krótkim pobycie w Padwie (1592) udali się na studia do Rzymu (1592-1595), gdzie Kosz został doktorem teologii, a Opaliński otrzymał tytuł szambelana od papieża Klemensa VIII. Potem zapisali się na uniwersyet w Padwie (1595).
Był synem bogatego kościańskiego biwowara.
Był humanistą, sekretarzem króla Zygmunta III Wazy, a także posiadaczem sporego księgozbioru w rodzinnym Kościanie. Posiadał 145 książek o tematyce filozoficznej, teologicznej, historycznej, prawniczej, lekarskiej, a także dzieła klasyczne i humanistyczne.
Żył w XVI-XVII wieku.
I RP edu
Projekt „Społeczne i kulturowe uwarunkowania edukacji w Rzeczypospolitej XVI–XVIII wieku” (nr rejestracyjny 2bH 15 0122 83), realizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” w latach 2016–2019, ma na celu ukazanie idei edukacyjnych i programów kształcenia oraz instytucji związanych z edukacją w kontekście przemian społecznych i kulturowych dokonujących się w Europie i Rzeczypospolitej doby nowożytnej.