Brak danych.
Jako ściśle związny z dworem Sieniawskich został mianowany preceptorem Adama Mikołaja Sieniawskiego podczas jego podróży po Europie (1684-1686). Towarzyszył mu drugi preceptor - Jerzy Kazimierz Wojnarowski. Razem z podobiecznym Fox i Wojnarowski odwiedzili Czechy, Francję, Anglię i Niderlandy. Przez Niderlandy jedynym opiekunem A.M. Sieniawskiego był właśnie Fox, gdyż Wojnarowski pozostał w Paryżu. Między preceptorami często dochodziło do ostrych sporów i kłótni w przemiocie wychowania A.M. Sieniawskiego. Wojnarowski miał prezentować zmierzchność nad Foxem, przez co ten drugi miał pretensje.
Był opiekunem skarbu Sieniawskich i sługą odpowiedzialnym za transakcje finansowe rodziny, administratorem dóbr starosty lwowskiego Adama Mikołaja Sieniawskiego, starostą łomżyńskim.
Żył w XVII-XVIII wieku.
I RP edu
Projekt „Społeczne i kulturowe uwarunkowania edukacji w Rzeczypospolitej XVI–XVIII wieku” (nr rejestracyjny 2bH 15 0122 83), realizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” w latach 2016–2019, ma na celu ukazanie idei edukacyjnych i programów kształcenia oraz instytucji związanych z edukacją w kontekście przemian społecznych i kulturowych dokonujących się w Europie i Rzeczypospolitej doby nowożytnej.