EDUKACJA RZECZPOSPOLITEJ OD XVI DO XVIII WIEKU

? Miller

Ur. brak danych
Zm. brak danych

Dane rodziców

Brak danych.

Wychowanie i wykształcenie

Etapy kariery dot. edukacji

Był guwernerem księcia Czartoryskiego (najpewniej Józefa, syna Jana Karola - podkomorzego krakowskiego), z którym odbył podróż edukacyjną po Francji i Italii (lata dziewięćdziesiąte XVII wieku). Podczas podróży powrotnej z Paryża w 1695 roku Miller transportował parę pistoletów dla Adama Mikołaja Sieniawskiego. Podróż Millera z Czartoryskim zakończyła się w lutym 1696 roku, kiedy powrócili do kraju. 

Fakty z życia osobistego

Żył w XVII-XVIII wieku.


Bibliografia

Podmiotowa

  1. Biblioteka Czartoryskich, Kraków, 5988 III, nr 48 562, Jerzy Kazimierz Woynarowski, List Jana Kazimierza Woynarowskiego do Adama Mikołaja Sieniawskiego, Paryż 23 XII 1695.

Przedmiotowa

  1. A. Markiewicz, Podróże edukacyjne w czasach Jana III Sobieskiego. Peregrinationes Jablonovianae, Warszawa, 2011.

I RP edu

O projekcie

Projekt „Społeczne i kulturowe uwarunkowania edukacji w Rzeczypospolitej XVI–XVIII wieku” (nr rejestracyjny 2bH 15 0122 83), realizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” w latach 2016–2019, ma na celu ukazanie idei edukacyjnych i programów kształcenia oraz instytucji związanych z edukacją w kontekście przemian społecznych i kulturowych dokonujących się w Europie i Rzeczypospolitej doby nowożytnej.

© 2024 Polskie Towarzystwo Historyczne. Wykonanie ecomme.pl