EDUKACJA RZECZPOSPOLITEJ OD XVI DO XVIII WIEKU

Simon Schamberg

Ur. brak danych
Zm. brak danych

Dane rodziców

Brak danych.

Wychowanie i wykształcenie

Etapy kariery dot. edukacji

Był nauczycielem języka niemieckiego synów i córek Franciszka Kawerego Wettyna w Pomiès w latach 1777-1781. Księżniczki uczył także języka włoskiego. Swoje wskazówki na temat nauczania oraz swoich uczennic zawarł w "Le meilleur et la méthode la plus aisée pour entretenir les Demoiselles de Saxe dans les langues....".

Fakty z życia osobistego

Żył w XVIII wieku.


Bibliografia

Podmiotowa

  1. Archives departemantales de l’Aube, Troyes, Fonds de Saxe, EE 1478/3, Simon Schamberg, dokumenty osobiste Franciszka Ksawerego Wettyna.

Przedmiotowa

  1. A. Jakuboszczak, O życiu rodzinnym i edukacji córek księcia Franciszka Ksawerego de Saxe w świetle dokumentów Archives departemantales de l’Aube, Biuletyn Historii Wychowania, 28, 2012.

I RP edu

O projekcie

Projekt „Społeczne i kulturowe uwarunkowania edukacji w Rzeczypospolitej XVI–XVIII wieku” (nr rejestracyjny 2bH 15 0122 83), realizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” w latach 2016–2019, ma na celu ukazanie idei edukacyjnych i programów kształcenia oraz instytucji związanych z edukacją w kontekście przemian społecznych i kulturowych dokonujących się w Europie i Rzeczypospolitej doby nowożytnej.

© 2024 Polskie Towarzystwo Historyczne. Wykonanie ecomme.pl