Brak danych.
Przeznaczony do spraw wojskowych, związał swoją karierę z komandorią maltańską. Przebywał w Egipcie i na Malcie. Na początku lat czterdziestych XVIII wieku wrócił do Fryburga.
Zarekomendowany przez księdza Boccard został guwernerem syna Augusta III Wettyna, Ksawerego. Opiekował się nim w latach 1743/1746-1753. Otrzymywał pensję wysokości 2400 ecus rocznie. Odpowiadał przede wszystkim za naukę w zakresie wojskowości. Następnie w latach 1764-1768 jego dawny podopieczny przyjął Forela na guwernera przyszłego elektora saskiego Fryderka Augusta III.
Pochodził ze szwajcarskiej rodziny szlacheckiej.
Angaż w charakterze guwernera ułatwił Forelowi karierę na dworze saskim. Jego syn Jean-Joseph-Nicolas-Victor również związał się z kręgami dworskimi i został szambelanem elektora.
Żył XVIII wieku.
I RP edu
Projekt „Społeczne i kulturowe uwarunkowania edukacji w Rzeczypospolitej XVI–XVIII wieku” (nr rejestracyjny 2bH 15 0122 83), realizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” w latach 2016–2019, ma na celu ukazanie idei edukacyjnych i programów kształcenia oraz instytucji związanych z edukacją w kontekście przemian społecznych i kulturowych dokonujących się w Europie i Rzeczypospolitej doby nowożytnej.