Brak danych.
Był poliglotą. Opanował znajomość języka polskiego, rosyjskiego, angielskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego oraz łaciny.
W latach 1788-1789 przebywał we Wrocławiu w związku z przyjęciem posady u rodzin Saverna. Następnie udał się do Warszawy, gdzie został zaangażowany jako sekretarz przez Antoniego Sułkowskiego, wojewodę kaliskiego, i jego żonę Marię Karolinę von Bubna und Littitz, także do opieki nad synami. Następnie został guwernerem dzieci Piotra de Biron, a wnuków Ernesta Jana de Biron, ministra carycy Anny. Był ambasadorem rosyjskim w Wiedniu, książę Andrzej Razumowski zatrudnił Bigot de Morogues jako bibliotekarza w latach 1804-1809.
Pochodził z francuskiej rodziny protestanckiej zmuszonej do opuszczenia Francji ze względu na wyznanie.
Żona Marie Bigot de Morogues z domu Kiéné (1786-1820) była pianistką. W czasie pobytu w Wiedniu zaprzyjaźnił się z Ludwikiem van Beethovenem.
Żył w XVIII-XIX wieku.
I RP edu
Projekt „Społeczne i kulturowe uwarunkowania edukacji w Rzeczypospolitej XVI–XVIII wieku” (nr rejestracyjny 2bH 15 0122 83), realizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” w latach 2016–2019, ma na celu ukazanie idei edukacyjnych i programów kształcenia oraz instytucji związanych z edukacją w kontekście przemian społecznych i kulturowych dokonujących się w Europie i Rzeczypospolitej doby nowożytnej.