Brak danych.
W 1626 roku został mistrzem sztuk wyzwolonych Akademii Krakowskiej. Następnie został guwernerem w podróży zagranicznej (m.in. w Rzymie, Pizie) książat Izydora i Konstantego Ostrogskich. Odbył studia w Paryżu i Lowanium.
Po powrocie do kraju był profesorem wymowy w Kolegium Lubrańskiego w Poznaniu. W 1633 roku przeszedł do Szkół Nowodworskiego, następnie na wydział filozoficzny.
W 1642 roku odbył ponowną podróż do Rzymu, gdzie uzyskał doktorat teologii. W 1644 roku dostał się na wydział teologiczny, gdzie w 1649 roku nostryfikował swój doktorat rzymski.
Był nauczycielem Marka i Jana Sobieskich w Akademii Krakowskiej w 1644 roku. W 1659 roku został rektorem i podkanclerzem Akademii Krakowskiej.
Żył w XVII wieku.
I RP edu
Projekt „Społeczne i kulturowe uwarunkowania edukacji w Rzeczypospolitej XVI–XVIII wieku” (nr rejestracyjny 2bH 15 0122 83), realizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” w latach 2016–2019, ma na celu ukazanie idei edukacyjnych i programów kształcenia oraz instytucji związanych z edukacją w kontekście przemian społecznych i kulturowych dokonujących się w Europie i Rzeczypospolitej doby nowożytnej.